אומנות היא דבר שתמיד רציתם לעשות – אבל איך מתחילים?

אומנות היא דבר שתמיד רציתם לעשות - אבל איך מתחילים?

להיות אמן זו התחייבות גדולה. אבל אין דרך נכונה אחת ללמוד אמנות. החדשות הטובות הן שכל אחד יכול להיות אמן אם הוא יהיה מסור מספיק.

הרבה אנשים שרוצים להתחיל לעסוק באמנות, בין אם זה מדיה דו מימדית, תלת מימדית או דיגיטלית , ומתייאשים עוד לפני שהם בכלל ניגשים. אנחנו כולם יודעים שצריכים להתחיל מאיפשהו, אבל איפה בדיוק זה איפה שהוא ?

ההחלטה להיות אמן היא הצעד הראשון בטיפוח הכישרון שלכם. אם אתם מתקשים להבין כיצד להתחיל בתהליך היצירה, הנה כמה רעיונות להקפיץ את הדרך האמנותית שלכם –

1.הדבר הראשון שצריך לחשוב עליו כשאתם מתחילים לעסוק באמנות הוא המדיום שאתם מרגישים הכי בנוח איתו. האם אתם מעדיפים לעבוד בצבע או פסטל? או שאתם רוצים אולי לעבוד בצורה דיגיטלית ?

2. ניקוי והכנת שטח העבודה שלכם לפני שתתחילו יכול לעזור לכם להישאר במשימה. אם הכל מסודר סביבכם, לא יהיה מה שיסיח את דעתכם מזמן התרגול שלכם. הקפידו להתאים את סביבת העבודה שלכם אליכם – ואפילו קשטו מעט כדי להוסיף אופי.

3. עליכם להחליט כמה זמן אתם רוצים להקדיש לאמנות ובאמת לדבוק בה. ככל שתשקיעו יותר זמן בציור ויצירה, כך תתקדמו יותר. תיקחו אתכם את ספר הסקיצות, והוסיפו אותו לשגרה שלכם .

4. אם יש הרבה זמן השבתה בעבודה שלכם או שאתם בהפסקה, הגדילו את תדירות הרישומים והשרבוטים שלכם.

5. יצירת לוח זמנים יכולה לעזור לכם לעקוב אחר השעות שאתה מבלים על חלקים מסוימים וכמה זמן אתם מתרגלים בפועל. כמובן שאם תבלו את כל הזמן הזה בסמארטפון שלכם, או בבהייה בקירות, זה לא יוביל אתכם ממש רחוק. התחלת יצירה חדשה – היא החלק הקשה ביותר בלהיות אמן.

6. לצייר מהחיים האמתיים זה גם דבר שכדאי לעשות לעתים קרובות. למעשה, ניתן לטעון שזה אחד הדברים החשובים ביותר שתוכלו לתרגל. לראות אובייקט בשתי העיניים אינו שונה מלצייר מהזיכרון. התחילו תמיד בקטן. אל תקפצו למשהו גדול מדי או לא מוכר, במקום לתרגל דברים פשוטים ומוכרים כדי לבנות את הביטחון.

צילום Lavi Perchik

מה לתרגל ?

התגברות על הפחד הקשור לחסימת אמנים היא צעד חשוב לתרגול כאמן בכל שלב. ברגע שתגדירו מרחב ותרגישו עקביים יותר עם השרטוטים שלכם, תרצו להבין במה להתמקד, זה יכול להיות קשה לחשוב על קונספט או רעיון חדש ליצירה, במיוחד כאמן חדש.

אחת הדרכים להילחם בכך היא לעבור כמה קורסים לחקירה. בין אם זה אומר להירשם פיזית לשיעור ולהשתתף עם אנשים אחרים, או לצפות בהדרכה בנוחות הבית שלך. שניהם נהדרים.

קורסים אונליין מועילים מאוד לאנשים שאין להם זמן רב לבלות בכיתה, או לאנשים שלא יכולים לנסוע או פשוט אין להם זמן. אפשר לעבוד מרחוק ובזמן הפנוי ללמוד על ידי מאדם שבאמת מבין באמנות.

אם שחור ולבן מרגיש משעמם מדי אז כדאי להוסיף קצת צבע לחיים –

לפני המעבר לעולם הגוונים חשוב להכיר מעט את תורת הצבעים. צבעים משלימים נמצאים זה מול זה על גלגל הצבעים. אלה גורמים זה לזה לבלוט ביצירה כאשר הם ממוקמים זה ליד זה, או זה על גבי זה.

אם אתכם חדשים לגמרי בתורת הצבעים – נסו לעשות מחקר קטן. ואפילו להדפיס עותק של גלגל הצבעים שיהיה בהישג יד, דבר נוסף שיש לזכור הוא שאמנות צריכה להיות מהנה, אך היא צריכה להיות מאתגרת.

צילום Shayna Douglas

דרך נוספת להשתפר היא לנסות דברים שלא עשיתם קודם. זה חשוב ביותר אם אתם משתעממים בקלות וצריכים להיות מסוגלים לעבוד על מספר פרויקטים בו זמנית. התנסויות חדשות מאפשרות לכם גם להמשיך ולהתקדם ולהרחיב את מערך המיומנויות שלכם.

בסופו של דבר אמנות היא רק תרגול, חזרה, ומוכנות לנסות דברים חדשים.

הדבר היחיד שנדרש כדי להפוך לאמן הוא תכונה אחת: עקשנות .הדבר הגדול ביותר כשאתם מרוויחים מתרגול אמנות הוא לעולם לא לוותר. פשוט המשיכו להתאמן ולנסות להשתפר בכל יום ויום. התוצאות יבואו.

בהצלחה!